Hopp til hovedinnhold
TilbakeTilbake
TilbakeTilbake

Samtaleroboter kan gi forklaringer på vanskelige begreper, idéer til skriveprosjektet ditt eller hjelp til korrektur og struktur på teksten din.

Å bruke KI til læring og skriving kan fungere bra for noen studenter.

Samtaleroboter kan fungere som en diskusjonspartner for deg og dine medstudenter i et gruppesamarbeid eller lignende. Samtidig er det viktig at du styrer lære- og skriveprosessen selv.

På workshopen vil vi teste ut ulike funksjoner sammen og reflektere over muligheter og begrensinger ved bruk av KI til læring.

Husk også at du kan få individuell veiledning i oppgaveskriving i biblioteket.

For hvem? For studenter som er nysgjerrige på hvordan KI kan brukes til læring og skriving

Hvordan kan jeg forberede meg? Gjør deg kjent med eksamensreglementet. Få oversikt over emnebeskrivelsen og noe pensum. Det er en fordel om du har lest en pensumartikkel på forhånd. Gjør deg kjent med vårt Canvas-emne “Akademisk skriving” og modulene her om KI.

Hva skal jeg ta med? Ta med egen PC.

Undervisningsform: I denne workshopen går vi gjennom forskjellige måter å bruke samtaleroboter på. Vi tester ut flere funksjoner og muligheter. Kom gjerne sammen med medstudenter, så har du noen å reflektere sammen med.

Ingen påmelding.